BLOG - partner-ecentre.cz

Partner komunity LICIT
Přejít na obsah

Datum ukončení smlouvy bude od ledna na faktuře za energie

partner-ecentre.cz
Published by David Sobotík v Vyhlášky · 15 Červenec 2021
Od 1. ledna 2022 nabyde účinnosti nová vyhláška o vyúčtování, kterou vydal energetický regulační úřad. O uvedení data ukončení smlouvy ve vyúčtování usiloval několik let, protože dohledat toto základní datum není jen tak. Smluvní podmínky totiž často místo jednoduchého data počítají nejrůznější lhůty a je třeba podniknout konkrétní kroky pro ukončení smlouvy.


Ilustrační obrázek - zdroj pixabay.com

Spotřebitelům předpis kromě základního požadavku na vyhodnocení plateb za spotřebovanou energii nově přinese především jasnou informaci o tom, kdy končí jejich smlouva, kterou uzavřeli s dodavatelem energií.

Nově vyhláška také zpřesňuje povinnost dodavatele, kdy vyúčtování zaslat. Nyní musí spotřebitel dostat od dodavatele vyúčtování každý rok.

ERÚ při řešení spotřebitelů má příklady kdy dodavatel nezaslal vyúčtování ani jednou za čtyři roky.

Dále pomůže spotřebitelům také novela energetického zákona, která již prochází legislativním procesem a o které by měla sněmovna hlasovat ještě v tomto volebním období. A na podzim se zahájí nová fáze přípravných prací s cílem vyúčtování za energie zjednodušit, což požadují nejenom evropské směrnice, ale především spotřebitelé, pro které musí být vyúčtování přehledné a srozumitelné.
There are no reviews yet.
0
0
0
0
0

SPŘÁTELENÉ WEBY
Nacházíte  se na webové stránce obchodního  partnera eCENTRE Davida Sobotíka. Toto  nejsou oficiální internetové  stránky společnosti eCENTRE, a.s. Garantem a  poskytovatelem nabízených  služeb je společnost eCENTRE, a.s.
Návrat na obsah