BLOG - partner-ecentre.cz

Partner komunity LICIT
Přejít na obsah

ERÚ zavádí nový ukazatel, tzv. indikativní ceny komodity plyn, který bude čtvrtletně zveřejňovat na svých webových stránkách.

partner-ecentre.cz
Published by David S. v Energie · 6 Září 2016
Energetický regulační úřad (ERÚ) zareagoval na zprávy s internetu a českých médií, které na začátku roku poukazovali na to, jak velké marže si v tuzemsku účtují obchodníci s plynem a zavádí tzv.indikativní ceny komodity plyn.

Hodnoty pro 4.čtvrtletí tohoto roku ERÚ představil na tiskové konferenci 30.srpna a dále je bude zveřejňovat periodicky co čtvrt roku.Stanovené indikativní ceny budou pro obchodníky nezávazné a budou sloužit pro kontrolu spotřebiteli. Právě indikativní ceny komodity plyn jsou jednoduchým a účinným nástrojem, podle kterého spotřebitelé vidí na první pohled, zda za faktury zbytečně nepřeplácejí. ERÚ chce tímto krokem především více chránit konečného spotřebitele z řad domácností. V rámci svých stávajících zmocnění a legislativou je to maximum, co může ERÚ pro konečného spotřebitele z řad domácnosti udělat.

Více informací naBez komentářů

SPŘÁTELENÉ WEBY
Nacházíte  se na webové stránce obchodního  partnera eCENTRE Davida Sobotíka. Toto  nejsou oficiální internetové  stránky společnosti eCENTRE, a.s. Garantem a  poskytovatelem nabízených  služeb je společnost eCENTRE, a.s.
Návrat na obsah