BLOG - partner-ecentre.cz

Partner komunity LICIT
Přejít na obsah

Moravská Ostrava a Přívoz zvolili e-aukce i pro stavební zakázky i projektové služby

partner-ecentre.cz
Published by eCENTRE a.s. v e-Aukce · 10 Říjen 2015
Vedle Poruby je Moravská Ostrava a Přívoz jedním z  nejaktivnějších ostravských městských obvodů, které využívají systém  sdružených nákupů CENTRES. V rámci města Ostravy tento obvod vysoutěžil  dodávky plynu a elektřiny, pak zvolil elektronické aukce také například  pro nákup nafty či posypové soli.

Petr Smoleň, ředitel  Technických služeb Moravské Ostravy a Přívozu: „Z našeho pohledu nám to  velice zjednodušilo naši činnost, protože máme ušetřeno plno problémů s  organizováním veřejných zakázek a s právním poradenstvím. Je i širší  možnost nabídek v rámci těch elektronických aukcí a je tam samozřejmě  vyvinutý větší tlak na ty dodavatele. Takže pokračovat určitě chceme.  Chtěli bychom dojít k tomu, že veškeré zboží, které nakupujeme, by  probíhalo pomocí elektronických aukcí."

To však nebyla ze strany  radních Moravské Ostravy a Přívozu poslední iniciativa. Jako vůbec první  z ostravských obvodů se rozhodli zvolit e-aukce také pro projektové  služby a stavební zakázky. Příkladem může být Hornická školka a její  nové dopravní a dětské hřiště, při jehož realizaci se díky elektronické  aukci podařilo ve srovnání s původním projektem ušetřit pět milionů  korun.

Dalibor Mouka, místostarosta městského obvodu Moravská  Ostrava a Přívoz: „Obvod byl zapojen do společného nákupu, nakupovaly se  převážně věci týkající se kancelářského prostředí. Byly částečně  zapojeny i příspěvkové organizace a to školy a školky. A my jsme přišli s  iniciativou využít tady toho systému, ať už při zadávání projektové  dokumentace, tak i u stavební zakázky. A to jsme realizovali jako první  obvod v Ostravě. Jsme tady od toho, aby nás toto napadlo. Protože  opravdu toto je nejtransparentnější způsob, tak to vnímáme, do kterého  se vstoupit nedá a opravdu ty výsledky, kterých dosahujeme, to  jednoznačně potvrzují."

Tyto výsledky elektronických aukcí a  velké úspory povzbudily obvod Moravské Ostravy a Přívozu natolik, že  hodlá v tomto trendu nadále pokračovat.

Dalibor Mouka,  místostarosta městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz: „To, co se  osvědčilo, v tom hodláme pokračovat. V nejbližší době se chystá  tendrování pojištění a tisku našeho časopisu, který vychází jednou  měsíčně."

Milionové úspory Moravské Ostravy a Přívozu a Poruby by  měly k následování brzy inspirovat i ostatní ostravské městské obvody.  Jak moc se jednotlivé obvody a jejich organizace do projektu zapojují a  kolik šetří, se může kdokoliv podívat na webových stránkách Ostravy, kde  město každý měsíc zveřejňuje tzv. žebříčky organizací.

Zdroj: ecentre.czSPŘÁTELENÉ WEBY
Nacházíte  se na webové stránce obchodního  partnera eCENTRE Davida Sobotíka. Toto  nejsou oficiální internetové  stránky společnosti eCENTRE, a.s. Garantem a  poskytovatelem nabízených  služeb je společnost eCENTRE, a.s.
Návrat na obsah