BLOG - partner-ecentre.cz

Partner komunity LICIT
Přejít na obsah

Ostrava ušetří za nákup elektřiny

partner-ecentre.cz
Published by Ostravská radnice v Kde o nás píšou? · 1 Červen 2008
Město Ostrava nakoupí v příštím roce elektřinu o čtyři miliony korun  levněji než tomu bylo dosud. To je výsledek elektronického výběrového  řízení, které se konalo v květnu.
Statutární město Ostrava nakoupí v příštím roce pro sebe, všechny své  příspěvkové organizace, městské obvody a jejich příspěvkové organizace a  také pro městskou policii elektřinu o 8,13 % levněji, než kdyby ji  koupilo od stávajícího dodavatele.
Již v loňském roce byl, ve spolupráci se společností eCENTRE,  proveden audit současného stavu spotřeby elektřiny ve všech 553  odběrných místech. Úkolem bylo připravit centrálně zadané elektronické  výběrové řízení na výběr dodavatele elektřiny pro rok 2009 pro město a  jeho obvody, všechny příspěvkové organizace města a obvodů i pro  šestnáct služeben městské policie.
Dosažená úspora nijak nepřekvapila ředitele eCENTRE Vítězslava  Grygara, podle kterého je možné díky elektronickému výběrovému řízení  ušetřit náklady. „Například pro jistou dřevařskou společnost jsme  dosáhli úspory téměř 7 procent při nákupu elektřiny pro letošní rok ve  srovnání s rokem 2007. V penězích to bylo 4,27 miliónů korun. Výrazně  vyšší úspory, celkem 17,5 procenta, jsme ale dosáhli právě v Ostravě,  pro ostravskou zoologickou zahradu,“ dodal Grygar.
Město Ostrava je výsledkem elektronické aukce příjemně překvapeno.  „Jsem rád, že se nám podařilo snížit náklady při nákupu elektřiny.  Určitě možnost elektronické aukce využijeme i v budoucnosti,“ řekl  primátor města Petr Kajnar.
Obdobně hodnotí výsledek i náměstek primátora Lukáš Ženatý.  „Využívání elektronické aukce jako nástroje ke snižování nákladů města  chceme využívat ve stále větší míře a hledáme další oblasti pro její  využití,“ dodal Ženatý. (mb)
SPŘÁTELENÉ WEBY
Nacházíte  se na webové stránce obchodního  partnera eCENTRE Davida Sobotíka. Toto  nejsou oficiální internetové  stránky společnosti eCENTRE, a.s. Garantem a  poskytovatelem nabízených  služeb je společnost eCENTRE, a.s.
Návrat na obsah