BLOG - partner-ecentre.cz

Partner komunity LICIT
Přejít na obsah

Rozhovor s paní Barborou Švagerovou, klientkou společnosti (Zdroj: eCENTRE)

partner-ecentre.cz
Published by eCENTRE v Rozhovory · 18 Prosinec 2014
Dobrý den paní Švagerová. Jak jste se dozvěděla o možnosti uspořit na energiích pomocí e-aukcí?

Vůbec poprvé jsem se o této možnosti snížit náklady na provoz domácnosti touto formou dozvěděla z reportáže české televize, kterou odvysílala v březnu roku 2013.

Tato reportáž mi utkvěla v paměti i proto, že první e-aukce probíhala v Říčanech u Prahy, kde je starostou známý moderátor mého velmi oblíbeného pořadu Zázraky přírody, pan Vladimír Kořen. Výsledky této aukce mě velmi zaujaly.

Když jsem se v červnu 2013 z místního obecního rozhlasu dozvěděla, že tato akce bude probíhat i u nás, neváhala jsem. Další informace ohledně organizace e-aukce jsem získala na webových stránkách Obce. Velmi oceňuji, že Obec Bolatice při této příležitosti poskytla zástupcům společnosti eCENTRE, která akci organizovala, klubovnu přímo na Obecním úřadě, takže potencionální zájemci nemuseli nikam jezdit.


Co jste musela udělat pro to, abyste se mohla přihlásit?

Navštívila jsem spolu s maminkou, se kterou žiju ve společné domácnosti, kontaktní místo u nás na Obecním úřadě, kde se nás ochotně ujal Ing. Martin Valušek, obchodní partner společnosti eCENTRE. K přihlášce o zařazení do e-aukce jsme doložily potřebné doklady, což byly kopie smluv se stávajícím dodavatelem elektřiny a zemního plynu a kopii ročního vyúčtování energií a pak nám zbývalo jen čekat na výsledek.


Jaký byl pro Vás výsledek e-aukce a jak byl pro Vás složitý přechod k novému dodavateli?

O výsledku e-aukce jsem byla bezprostředně informována Ing. Valuškem telefonicky i emailem. Výsledky byly nad naše očekávání. Mnohem lepší než výsledky pilotního projektu v Říčanech. Náklady zemního plynu šly dolů o 28,33%  a elektřina dokonce o 38,65%. Veškeré další náležitosti přechodu k novému dodavateli, vyřizovali bezplatně pracovníci pořadatelské společnosti. Pro mě to znamenalo akorát podepsat smlouvy s vítěznými dodavateli na kontaktním místě firmy v Opavě, což jsem s ohledem na velmi příznivé výsledky e-aukce, ráda učinila.


Proč jste se po 2 letech přihlásila opět do e-aukce ?

Před nedávnem nás znovu kontaktoval emailem Ing. Valušek, zda-li mám zájem zúčastnit se po dvou letech e-aukce. Ani minutu jsem neváhala. Ráda bych, po zkušenostech a získaných informacích sdělila těm, kteří ještě váhají, zda do toho jít, že tento způsob výběru dodavatele je výhodný pokaždé. Čím více domácnosti se přihlásí, tím více ušetří. Ušetřené peníze z první e-aukce nebyly pro rozpočet naší rodiny zanedbatelné. Za dva roky naše domácnost na energiích ušetřila skoro 15 000,- Kč. Vzhledem k tomu, že studuji vysokou školu a nejsem ještě výdělečně činná, pokryje tato částka náklady na vzdělání.

Děkujeme Vám za rozhovor

Zdroj: ecentre.czBez komentářů

SPŘÁTELENÉ WEBY
Nacházíte  se na webové stránce obchodního  partnera eCENTRE Davida Sobotíka. Toto  nejsou oficiální internetové  stránky společnosti eCENTRE, a.s. Garantem a  poskytovatelem nabízených  služeb je společnost eCENTRE, a.s.
Návrat na obsah