BLOG - partner-ecentre.cz

Partner komunity LICIT
Přejít na obsah

V České republice první e-Aukce elektřiny a plynu

partner-ecentre.cz
Published by eCENTRE a.s. v e-Aukce · 13 Březen 2013
Město Říčany u Prahy se stalo svědkem historické  chvíle. Společnost   eCENTRE v něm totiž zrealizovala vůbec první aukci  elektřiny a plynu   přímo pro obyvatele města.
Elekronické aukce jsou dnes již běžným  nástrojem měst a obcí, které   se snaží ušetřit veřejné rozpočty. Pro  soukromé osoby a tedy jejich   byty a domy, ale zatím ještě nikdo nic  podobného neudělal. Říčany se   tak staly průkopníkem a vzorem všem  domácnostem, které chtějí ušetřit   na nezbytných rodinných výdajích.
Sy: Vladimír Kořen, starosta Říčan - “Pojmenovali jsme tuhle akci   Říčany pro vás. Město, veřejný rozpočet neušetří ani korunu, ale  myslím  si, že je úlohou starostů přemýšlet, jak pomoci obyvatelům a  obyvatelé  sami by sami neměli šanci se k tomuto nástroji dostat a co je  na tom  jedinečné a svým způsobem revoluční je to, že jsme našli  způsob, jak  elektronickou aukci nabídnout domácnostem.”

Společnost   eCENTRE pak v přípravné fázi nashromáždila celkem 518 smluv od lidí,   kteří se rozhodli, že do aukce na plyn a elektřinu půjdou. I mezi   dodavateli komodit byl o občany zájem a do aukce se jich přihlásilo hned   9. Ti pak mezi sebou svedli urputný boj. Po hodině a půl bylo hotovo.   Aukce dopadla překvapivě dobře.

Sy: Linda Fialová, obchodní manažer eCENTRE - “Historicky   první aukce pro obyvatele města Říčany dopadla výborně, protože jsme  na  el. energii uspořili 16 a půl procenta a u zemního plynu 29 a půl   procenta, takže opravdu obrovské úspěchy a myslím, že bude slavit celé   město.”

Výsledky elektronické aukce se obyvatelé Říčan   dozvěděli chvíli po jejím skončení přímo od starosty a pracovníků   společnosti eCENTRE na krátké prezentaci.

ge, sál, Kořen-  “Historicky první el.aukce energií pro domácnosti v historii ČR byla   naplánována na 13. 3. 2013 na 13 hodin a 13 minut a myslím, že dopadla   dobře.”

anketa, obyvatelé Říčan - 1) “Je to skvělé,   protože já jsem důchodce, pro mě je to úplně vítězství", 2) Jsem moc   rád" 3) je to úžasné a čekala jsem to, protože bylo to všechno dost   nahoru vyšponované" 4) Mám radost, s manželkou se nato budeme těšit" 5)   Je to dobrý, to se mi líbí."

Říčany plánují ještě druhé  kolo  aukce, do které se mohou přihlásit další obyvatelé a díky  výbornému  výsledku je jistě budou následovat obyvatelé dalších měst,  kteří chtějí  ušetřit. Už nyní se připravuje podobná elektronická aukce v  Krnově,  Šenově a dalších městech po celé republice.

Zdroj: ecentre.czSPŘÁTELENÉ WEBY
Nacházíte  se na webové stránce obchodního  partnera eCENTRE Davida Sobotíka. Toto  nejsou oficiální internetové  stránky společnosti eCENTRE, a.s. Garantem a  poskytovatelem nabízených  služeb je společnost eCENTRE, a.s.
Návrat na obsah