Media o eCENTRE - partner-ecentre.cz

Partner komunity LICIT
Přejít na obsah

Media o eCENTRE

Videa
Díky aukci budou mít občané Fulneku levnější svoz odpadů

 • „Hlavním cílem je dosáhnout snížení ceny za popelnici pro občany. Také jsme chtěli nastavit jednotná pravidla, protože stávající smlouva je stará patnáct let a za tu dobu samozřejmě došlo k mnoha změnám. Budeme rádi, když bude nová smlouva transparentní, s jasnou cenou za popelnice i za separovaný odpad," objasnila důvod aukce starostka Fulneku Jana Mocová.
Ostrava-Poruba vysoutěžila v aukci svoz odpadu. Ušetří tak 2,8 milionů korun

 • Dne 14.2. 2012 se uskutečnila v prostorách Úřadu městského obvodu  elektronická aukce na svoz odpadu. Průběhu aukce přihlíželi starosta  Lumír Palyza, místostarosta Dalibor Malík, a členové hodnotící komise.  Veřejnou zakázku pro obvod zajišťovala společnost eCENTRE, a.s. Už během prvních třiceti minut aukčního kola se hodnota veřejné  zakázky snížila skoro o milion korun. Aukční kolo nakonec trvalo 2  hodiny.
Více info:
Fulnek jako první soutěžil v e-aukci bankovní úvěr pro město

 • Město Fulnek pravidelně využívá k řešení veřejných zakázek systém elektronických aukcí. Snaží se tak zprůhlednit jejich zadávání a zároveň dosáhnout maximálních možných úspor, což se městu úspěšně daří. Nyní se vedení Fulneku rozhodlo uspořádat aukci na poskytovatele kontokorentního úvěru a úvěrového rámce. A dosáhlo tak výrazně nižší úrokové sazby. V České republice tak proběhla snad úplně první e-aukce města na finanční služby.
Zdroj a více info na www.parlamentnilisty.cz
eCENTRE TV
Ostrava využívá centrální nákupy a e- aukce pět let, ušetřila 110 milionů

 • Před pěti lety začala Ostrava jako první město v ČR s centralizovaným nákupem elektrické energie přes elektronické aukce. „Napoprvé se do centrálního nákupu zapojila stovka organizací a město ušetřilo přes 4,7 milionu korun. V dalším roce se do centralizované veřejné zakázky zapojily téměř všechny z našich 180 organizací,“ popisuje začátky prosazování e-aukcí primátor města Petr Kajnar.
Zdroj a více info na www.parlamentnilisty.cz
eCENTRE: Elektronické aukce? To je absolutní rovina. Nejde tam lumpačit

 • Kdyby kraje a města či ministerstva šla cestou elektronických aukcí, pak by tyto úřady mohly ročně ušetřit i desítky miliard korun. ParlamentníListy.cz na to upozornil ředitel pražské aukční společnosti eCENTRE Vítězslav Grygar. Firma eCENTRE se zabývá hlavně elektronickými aukcemi. „My máme za posledních pět let za sebou již 1 600 aukcí a průměr úspor máme 35 procent,“ sdělil v rozhovoru pro náš web Grygar. 
Zdroj a více info na www.parlamentnilisty.cz
Hned první e-aukce na stavební práce ušetřila Černošickým skoro 7 milionů

 • Město Černošice překonalo další milník. Po aukcích na mobily, pojištění, svoz odpadu, elektřinu a plyn poprvé využilo elektronickou aukci i pro výběr stavební firmy na první projekt tohoto roku - rekonstrukci Komenského ulice, jedné z nejdůležitějších ve městě.
Zdroj a více info na www.parlamentnilisty.cz
Semily snížily ceny energií díky nákupu přes Komoditní burzu Praha

 • Datum 11. července 2012 se zapsalo do historie obchodování na komoditních burzách v ČR jako zlomový okamžik: Komoditní burza Praha provedla poprvé ve své historii burzovní obchod na dodávku elektřiny. Jejím prvním zákazníkem v této komoditě se stalo město Semily a jeho organizace.

E-aukce? Komoditní burza? Jak Semily nakupují energie

 • Další oblastí s reálnou možností úspor je nákup energií – elektrické energie a zemního plynu.

Ceny energií v Semilech dále padají…

 • Když v květnu 2010 město Semily poprvé formou e-aukce nakoupilo elektrickou energii pro rok 2011, a realizovaná cena oproti stávajícímu dodavateli byla nižší o 17,4 %, pokládali jsme to za malý zázrak. Díky e-aukci jsme udrželi stejnou cenovou hladinu i pro rok 2012. 
 • V červnu 2012 se Rada města Semily rozhodla k dalšímu rozhodnému kroku: nákup elektrické energie na komoditní burze. Dne 11. července 2012 proběhlo burzovní shromáždění na Komoditní burze Praha, kde město Semily prostřednictvím Dohodce společnosti eCENTRE a.s. nakoupilo silovou elektrickou energii pro potřeby úřadu i příspěvkových organizací na období dvou let 2013 až 2014 s dalším snížením téměř o 6% oproti stávající ceně energie.
Město Krásná Lípa

 • Výběrové řízení na dodavatele plynu se konalo formou burzovního obchodu na Komoditní burze Praha.

Díky nákupu přes komoditní burzu dosáhla Krajská zdravotní na nejnižší možné ceny energií

 • Krajská zdravotní, a. s. si proto nechala zpracovat analýzu dosavadních nákupů energií. Na základě této analýzy se vedení společnosti rozhodlo nakoupit energie pro další období přes Komoditní burzu Praha, ve snaze dosáhnout na minimální ceny při dodržení maximální transparentnosti nákupu.

TV REPORTÁŽ: Akciová společnost Krajská zdravotní nakupuje energii přes Komoditní burzu

 • Akciová společnost Krajská zdravotní, která sdružuje nemocnice v Děčíně, Ústí nad Labem, Teplicích, Mostě a Chomutově, je jedním z mála zdravotních zařízení u nás, která dosahují zisku. I přesto hledá její vedení neustále cesty, jak ještě více ušetřit a zároveň nijak neomezit provoz nemocnic.
 • Proto padla volba na nákup energií přes Komoditní burzu Praha, který za plyn a elektřinu přinesl Krajské zdravotní celkovou úsporu přes dva miliony korun.
 • Garantem obchodování s energetickými komoditami je společnost eCENTRE, která je jedním z členů burzy a zároveň dohodcem právě pro tyto komodity.
Příbor ušetří díky Radě města 1,5 miliónu ročně za svoz odpadů !

 • Naštěstí Rada města v roce 2012 odmítla uzavřít dodatek na rok 2013 a naopak firmě AVE vypověděla smlouvu. Na odboru rozvoje pak díky ing. Hajdovi a ing. Venzarovi vznikl nápad využít k nové zakázce elektronickou aukci, který Rada města s nadšením přijala. Zároveň bylo rozhodnuto o rozdělení zakázky na dvě – byl tedy zvlášť soutěžen svoz tříděného odpadu a zvlášť svoz odpadu směsného. Bylo vypsáno výběrové řízení, do něhož se přihlásilo pět zájemců. Nejnižší nabídka se pak stala odrazovým můstkem pro elektronickou aukci, která proběhla on-line 14. 8. prostřednictvím firmy eCentre. Měl jsem příležitost tuto aukci sledovat na MÚ a rád jsem jí využil.
Celkový průběh a výsledky  zde...
SPŘÁTELENÉ WEBY
Nacházíte  se na webové stránce obchodního  partnera eCENTRE Davida Sobotíka. Toto  nejsou oficiální internetové  stránky společnosti eCENTRE, a.s. Garantem a  poskytovatelem nabízených  služeb je společnost eCENTRE, a.s.
Návrat na obsah